U Uherského Brodu může vyrůst jedna z největších solárních elektráren v Česku

Přidáno na server: 2009-09-02 18:48:07, počet zobrazení: 3174, zdroj: http://zlin.cz/article.php?ID=415602. Další novinky zde.

UHERSKÝ BROD - Úředníci zlínského kraje posvětili stavbu jedné z největších fotovoltaických elektráren v republice, která má vyrůst v katastru města Uherský Brod na Uherskohradišťsku, uvedl ve středu informační systém EIA. Záměr úředníci dále nebudou posuzovat.

UHERSKÝ BROD - Úředníci zlínského kraje posvětili stavbu jedné z největších fotovoltaických elektráren v republice, která má vyrůst v katastru města Uherský Brod na Uherskohradišťsku, uvedl ve středu informační systém EIA.

Záměr úředníci dále nebudou posuzovat.Elektrárnu s instalovaným výkonem 9,9 megawattu chce ještě do konce roku u Uherského Brodu postavit pražská společnost Divalia. Poslouží ji k tomu zhruba 20hektarový pozemek na okraji katastru města v průmyslové zóně vedle areálu Slováckých strojíren. ,,Cílem projektu je výstavba a provozování solární fotovoltaické elektrárny, vybudování energetického zdroje využívajícího obnovitelnou energii s pozitivním ekologickým dopadem," stojí v materiálu, který úředníci posuzovali. Elektrárna má být napojena na distribuční síť společnosti E.ON.

Pokud vše půjde dobře, firma by s výstavbou měla začít ještě v září, hotovo by mělo být do konce listopadu. Po napojení do distribuční sítě by mělo jít o jednu z největších elektráren v Česku.

Ve Zlínském kraji funguje solární elektrárna například v Ostrožské Lhotě na Uherskohradišťsku, ta má instalovaný výkon 1,6 megawattů. Další větší elektrárna je v plánu i v Hulíně na Kroměřížsku, ta má mít instalovaný výkon kolem pěti megawattů.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019