Novinky ve fotovoltaice

Uživatelé

E-MAIL

HESLO


Do koše   Obsah košíkuVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

Zajímavé odkazy

Ukaž stránky Žlutá energie.cz

Toyota instaluje tenkovrstvé fotovoltaické články

Přidáno na server: 2010-04-05 20:35:01, počet zobrazení: 2428, zdroj: http://www.ekobydleni.eu/solarni-energie/toyota-instaluje-tenkovrstve-fotovoltaicke-clanky. Další novinky zde.

Tadashi Arashima, prezident Toyota Motor Europe, společně s vlámským ministrem energetiky Freyem van der Bosschem v Belgii oficiálně otevřeli novou solární elektrárnu. Ta se nachází na střeše TPCE, obrovského skladu náhradních dílů.

Instalace fotovoltaické elektrárny je výjimečná tím, že 80 000 metrů čtverečních bylo pokryto tenkovrstvými solárními články. Investice za sedm milionů euro má skladu zajistit 15% až 20% celkové roční spotřeby elektřiny.

Pan Arashima samozřejmě mluvil o tom, jak je šťastný, že se celý ten projekt materializoval. Řekl zároveň, že je jednou ze součástí 360°přístupu Toyoty. Automobilka chce, aby nejen její automobily vypouštěly co nejméně emisí, ale také budovy, továrny a další.Ministr energetiky byl přítom z toho důvodu, že Toyota samozřejmě dostala na celou solární elektrárnu vládní dotaci. “Díky tomuto kroku můžeme zlepšit kvalitu ovzduší a zlepšit energetickou bezpečnost,” řekl van der Bossche.