Spojené státy plánují postavit největší solární elektrárnu na světě

Přidáno na server: 2010-07-10 19:01:44, počet zobrazení: 2058, zdroj: http://www.novinky.cz/ekonomika/205137-spojene-staty-planuji-postavit-nejvetsi-solarni-elektrarnu-na-svete.html. Další novinky zde.

Téměř dvě miliardy dolarů (skoro 41 miliardy korun) chtějí vynaložit Američané na výstavbu dvou obřích solárních elektráren. Oznámil to v sobotu americký prezident Barack Obama, který chce peníze poskytnout z programu vládních půjček na podporu ekonomiky v krizi. Jeden z chystaných projektů má být největší svého druhu na světě.

Podle BBC má jít o elektrárnu společnosti Abenoga Solar. Projekt ponese název Solana a bude vybudován ve státě Arizona poblíž města Phoenix. Obama uvedl, že v místě vznikne zhruba pět tisíc pracovních míst.

Elektrárna by měla energií zásobovat sedmdesát tisíc domů. Solární panely by měly zabrat rozlohu asi 1900 akrů.

Druhý projekt bude realizován v Coloradu a Indianě, na starosti jej bude mít společnost Abound Solar Manufacturing. Ta rovněž vytvoří několik tisíc pracovních příležitostí.

Tato solární elektrárna by měla být unikátní v tom, že bude využívat speciálních panelů a technologií, které ještě nikdy nebyly použity v komerční sféře.

 

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019