Solární elektrárny obce většinou nemají

Přidáno na server: 2010-10-26 21:32:49, počet zobrazení: 2738, zdroj: http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/solarni-elektrarny-obce-vetsinou-nemaji20101022.html. Další novinky zde.

Opavsko - Některé obce ji výjimečně mají, jiné o ní uvažují, další ji pak nechtějí. Solární elektrárny.

Opavsko - Některé obce ji výjimečně mají, jiné o ní uvažují, další ji pak nechtějí. Solární elektrárny.Například v Komárově výstavbu neplánují. Redakci to potvrdil tamní starosta Daniel Žídek. „V současné době probíhá výstavba jediné, a to soukromého investora,“ uvedl.

Také v Sudicích se zrovna jedna solární elektrárna buduje. „Je to ovšem na střeše bývalého kravína a staví ji soukromá osoba. Naše obec o výstavbě solární elektrárny vůbec neuvažovala, už z důvodu, že nevlastníme vhodnou plochu a zároveň bychom neradi zatěžovali touto stavbou zemědělskou půdu,“ řekl starosta Sudic Petr Halfar.

Solární elektrárnu mají Bolatice
Ve Štěpánkovicích pak mají několik malých solárních elektráren na střechách rodinných domů. „Obec elektrárnu nemá a pravděpodobně mít nebude. Solární boom nám do budoucna nadělá vrásky, nejenom co se týká zvyšování ceny elektřiny na úkor zisku majitelů elektráren, ale i co se týká stability energetické soustavy,“ řekl štěpánkovický starosta Bernard Halfar.

Fotovoltaickou elektrárnu zkolaudovali v Bolaticích. Jak redakci zmínil tamní starosta Herbert Pavera, soukromá firma, která ji postavila a bude provozovat, již požádala ČEZ o připojení.

Rohovští pak solární elektrárnu nemají. „Sice již bylo několikrát naší obci nabízeno od různých společností toto zařízení, nicméně vždy s tohoto záměru sešlo. Podrobnostmi jsme se v zastupitelstvu nezabývali, avšak pokud by solární nebo jiné životnímu prostředí šetrné zařízení bylo pro obec přínosem, byli bychom rádi,“ konstatoval rohovský starosta Daniel Procházka.

Hlučín: o výstavbě neuvažujeme
Solární elektrárnu nemají a ani o ní neuvažují v Kozmicích ani Ludgeřovicích. „Přece jen obec nedisponuje množstvím pozemků, které by se daly takto využít,“ sdělil starosta Ludgeřovic Daniel Havlík.

V Hlučíně také prozatím žádnou solární elektrárnu nemají a ani o jejím zřízení jako město neuvažují. Redakci to řekla mluvčí Hlučína Lada Dobrovolná. „Samozřejmě ale nemůžeme zabránit soukromým subjektům, které by třeba o zřízení měly v budoucnu zájem, aby si zažádali o povolení. Nicméně by to muselo být v souladu s územním plánem.

V současné době žádnou takovouto žádost neregistrujeme,“ doplnila Dobrovolná.

 

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019