Novinky ve fotovoltaice

Uživatelé

E-MAIL

HESLO


Do koše   Obsah košíkuVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

Zajímavé odkazy

Ukaž stránky Žlutá energie.cz

Sluneční elektrárna ušetří škole náklady

Přidáno na server: 2010-02-24 15:12:59, počet zobrazení: 2330, zdroj: http://www.ct24.cz/regionalni/82066-slunecni-elektrarna-usetri-skole-naklady/. Další novinky zde.

Vsetín - Základní škola Rokytnice ve Vsetíně si bude sama vyrábět sluneční energii. Na její střeše roste fotovoltaická elektrárna. Stála přes čtyři miliony korun a zaplatila ji radnice. Škola tak získá lacinou energii, která pokryje její potřeby. Zároveň tak ušetří peníze pro jiné účely.

Střechu ZŠ Rokytnice ve Vsetíně postupně pokryje dvě stě solárních panelů o celkové rozloze více než tři sta padesát metrů čtverečních. "Solární panely jsou přidělány k betonovým kostkám, které zatěžují konstrukci, aby byla těžší a neodnesl ji vítr," popisuje montáž solárních panelů zástupce soukromé firmy Jan Korpáš.

Základní škola bude sluneční energii využívat nejenom pro ohřev teplé užitkové vody a výukové účely. Výkon čtyřicet dva kilowat navíc pokryje i její celkovou spotřebu elektrické energie. "Provoz elektrárny bude možné sledovat na panelu, kde budou děti vidět teplotu, kolik se ušetřilo a další údaje," říká ředitel ZŠ Rokytnice Petr Chytil.

Sluneční elektrárna ušetří škole i městu, které je jejím zřizovatelem, stovky tisíc korun ročně. "Zastupitelstvo vyjádřilo sluneční elektrárně na ZŠ Rokytnice podporu už v minulém roce, kdy jsme schvalovali škole dotaci ve výši čtyři a půl milionu korun," uvádí starostka Vsetína Květoslava Othová.

Podle ředitele školy začne nová sluneční elektrárna fungovat na konci března.