Podvodník sliboval solární elektrárny a získal statisícové zálohy

Přidáno na server: 2010-11-25 22:43:17, počet zobrazení: 2632, zdroj: http://zlin.idnes.cz/podvodnik-sliboval-solarni-elektrarny-a-ziskal-statisicove-zalohy-1p8-/zlin-zpravy.asp?c=A101125_111114_zlin-zpravy_aja. Další novinky zde.

Zákazníci firmy z Uherskohradišťska, která mimo jiné nabízela upevnění solárních panelů na střechy domů, se stali oběťmi podvodníka. Na střeše mají pouze kovové konstrukce bez panelů a statisícové zálohy jim firma odmítá vrátit. Policie majitele firmy obvinila z podvodu, hrozí mu až osm let vězení. 

 

Zákazníci firmy z Uherskohradišťska, která mimo jiné nabízela upevnění solárních panelů na střechy domů, se stali oběťmi podvodníka. Na střeše mají pouze kovové konstrukce bez panelů a statisícové zálohy jim firma odmítá vrátit. Policie majitele firmy obvinila z podvodu, hrozí mu až osm let vězení. 

Různé projekční práce, mezi nimiž je i výstavba solárních elektráren, nabízí projekční firma z Uherskohradišťska na svých internetových stránkách.

Jednou z podvedených je i žena z Polešovic. "V prosinci roku 2009 se kontaktovala s mužem z uherskohradišťské firmy, který jí solární elektrárnu slíbil. Žena hned zaplatila zálohu 50 tisíc korun," uvedl uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Firma ale se stavbou nezačala a zdůvodnila to špatným počasím. "Až se vyčasilo, přišel muž z projekční firmy za ženou s tím, že je potřeba zaplatit zálohu až do výše osmdesáti procent výsledné ceny. Zákaznice tedy poslala na účet i dalších 350 tisíc korun," řekl Mergental.

Po nějaké době firma skutečně instalovala kovové stojany v hodnotě přibližně 50 tisíc korun. Tím ale veškerá práce skončila. Podle zákaznice to bylo na jaře a počasí rozhodně další stavbě nebránilo.

"Majitel firmy se začal vymlouvat, a pak přestal se ženou komunikovat úplně," popsal mluvčí. Zákaznice mu proto poslala dvě výzvy k vrácení peněz, ani na jednu ovšem nedostala odpověď.

Podvedených je více
Podobnou zkušenost má s firmou i muž z Krásné Hory nad Vltavou na Příbramsku. "Podepsal s majitelem firmy smlouvu o výstavbě fotovoltaické elektrárny na svém rodinném domku. Vše mělo být podle slov majitele firmy hotové do jednoho měsíce od zaplacení zálohy," uvedl Mergental.

Zákazník zaplatil v květnu 300 tisíc korun a jediné, co dostal, byly háky za osm tisíc. Zálohu mu firma také nevrátila.

Také majitel domku v Rychtářově na Vyškovsku složil v srpnu zálohu 30 tisíc korun na zateplení domu. Přestože už odstoupil od smlouvy, svoje peníze už neviděl a práce na domku vůbec nezačaly.

Majitel projekční firmy si nadělal i dluhy. "Loni na podzim si u jiné firmy objednal výkopové práce pro stavbu solární elektrárny v Buchlovicích. Dělníci vykopali, co měli, ale majitel přes několikeré sliby nezaplatil dohodnutých 222 tisíc korun," řekl mluvčí.

Policisté kvůli těmto případům obvinili sedmadvacetiletého majitele firmy za spáchání trestného činu podvodu. "Sliboval něco zákazníkům, i když věděl, že to nedodrží i proto, že jeho aktuální finanční situace a dluhy tomu odporovaly," vysvětlil mluvčí.

Obviněnému muži hrozí až osm let vězení. Podle policie je možné, že podvedených zákazníků může být v celé republice ještě několik.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019