Občané nechtějí solární elektrárnu

Přidáno na server: 2010-01-05 06:55:35, počet zobrazení: 1991, zdroj: http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/obcane-nechteji-solarni-elektrarnu20100104.html. Další novinky zde.

Doubravice - Zástupci občanů předali na jednání zastupitelstva petici proti výstavbě solární elektrárny, která by měla vyrůst  na území obce.

Doubravice - Zástupci občanů předali na jednání zastupitelstva petici proti výstavbě solární elektrárny, která by měla vyrůst  na území obce.

O její stavbě se jedná už řadu měsíců. Do prosincového jednání ale investor nechtěl přistoupit na podmínky obce. Nyní byl předložen návrh změny územního plánu obce, kde bylo vyznačeno posunutí hranice stavby na úroveň východní hranice střediska zemědělského družstva. Tím byl splněn požadavek zastupitelů.

Proti výstavbě dlouhodobě protestují někteří občané obce. Připomínky se týkají především koncentrace velkého množství energie na jednom místě a její vliv na obyvatele, nelíbí se ani umístění slunečních panelů na pozemcích, kde by mohly stát rodinné domky. Naopak zastánci výstavby argumentují finančním přínosem do obecní pokladny.

Od června došlo k několika jednáním, které sice postupně posouvají projekt blíž k výstavbě, konkrétní dohoda zatím ale není. Navíc nyní do věci vstoupila petice občanů, která má velkou podporu občanů, mělo ji podepsat kolem dvou stovek lidí. V současné době stát stále častěji mluví o snižování dotací na kilowattu elektřiny vyrobené pomocí slunce. Pro investory se tak snižuje zisk, životnost elektráren je počítána na patnáct až dvacet let.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019