Novým šéfem ČEZ Distribuce se stal manažer Richard Vidlička

Přidáno na server: 2010-03-17 17:13:17, počet zobrazení: 2910, zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/novym-sefem-cez-distribuce-se-stal-manazer-richard-vidlicka-pqc-/ekonomika.asp?c=A100317_143046_ekonomika_hol. Další novinky zde.

Společnost ČEZ Distribuce má nového generálního ředitele. Stal se jím Richard Vidlička. Ve funkci vystřídal odstupujícího Josefa Holuba, který ve firmě musel podle informací MF DNES skončit proto, že neuhlídal počet schválených žádostí na připojení nových solárních elektráren. 

Společnost ČEZ Distribuce má nového generálního ředitele. Stal se jím Richard Vidlička. Ve funkci vystřídal odstupujícího Josefa Holuba, který ve firmě musel podle informací MF DNES skončit proto, že neuhlídal počet schválených žádostí na připojení nových solárních elektráren. Vidlička působí ve skupině ČEZ od roku 2004. V dceřiné firmě ČEZ Distribuce vedl Obnovu sítí Střed a od podzimu 2009 vykonával funkci vedoucího odboru Rozpočtování a standardizace.

Do vedení jej zvolilo představenstvo ČEZ Distribuce 15. března na svém mimořádném zasedání. Vidlička se hned poté ujal své funkce.

Minulý šéf doplatil na nepřehledné údaje

Jeho předchůdce Josef Holub opustil místo 24. února tohoto roku. Podle mluvčího ČEZ Ladislava Kříže opustil svůj post dobrovolně z rodinných důvodů. Podle informací MF DNES je to ale jinak. Ze společnosti musel odejít kvůli nesrovnalostem ve vydávání povolení na připojení nových solárních elektráren.

Ukázalo se totiž, že ČEZ Distribuce vyhověla žádostem o připojení elektráren, které mají celkový výkon 6 tisíc megawattů. To je téměř dvojnásobek povolení, o kterých firma referovala. Lišily se také údaje o kapacitě solárních elektráren za všechny sítě, které povolení udělovaly. Údaje, které ČEZ Distribuce, PRE a E.ON zveřejnily, kolísaly mezi 250 MW až 6,5 tisíce MW.

Společnost ČEPS, která spravuje energetickou soustavu země, přitom vyzývala všechny distributory, aby už další povolení nevydávali. Rychle rostoucí počet povolených solárních elektráren by totiž mohl ohrozit celou českou soustavu.

Vidlička se bude problémem zabývat

Po Holubovi byla řízením společnosti dočasně pověřena Petra Holomková. Po Vidličkově jmenování generálním ředitelem ji členové představenstva zvolili za místopředsedkyni představenstva.

"Problémy spojené s vydáváním povolení na připojení solárních stanic zařadí nový šéf skupiny mezi úkoly, které bude muset řešit," odpověděla mluvčí skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová na otázku, zda se bude ČEZ Distribuce snažit udělat v nejasných údajích pořádek.

Mezi další Vidličkovy cíle patří oživení managementu skupiny a vybudování střednědobé strategie, která se bude týkat využití inteligentních sítí nebo připojení obnovitelných zdrojů do distribuční soustavy.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019