Novinky ve fotovoltaice

Uživatelé

E-MAIL

HESLO


Do koše   Obsah košíkuVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

Zajímavé odkazy

Ukaž stránky Žlutá energie.cz

Novolískovecká škola využije sluneční energii

Přidáno na server: 2009-08-11 15:12:41, počet zobrazení: 1810, zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/elektrinu-novoliskovecke-skole-doda-slunce20090701.html. Další novinky zde.

„Elektrárna je už smontovaná a dokonce také zprovozněná. Teď už se jen vyřizují náležitosti jejího napojení do sítě energetické společnosti,“ řekla novolískovecká starostka Jana Drápalová.

Škola Kamínky se tak se tak již brzy stane osmou školou v Brně, jejíž střecha bude přeměňovat sluneční paprsky v elektřinu. Podle seznamu, který uveřejňuje Česká agentura pro obnovitelné zdroje energie je však také zároveň teprve třetí brněnskou základní školou s fotovoltaickou elektrárnou. Toto zařízení totiž zatím instalují především vysoké a střední školy.

V Novém Lískovci chtějí fotovoltaickou elektrárnu také zpopularizovat mezi lidmi. „Ve vestibulu školy nainstalujeme světelnou tabuli, která bude ukazovat, kolik elektřiny do sítě dodává,“ pověděla starostka Drápalová.

Zároveň prozradila, že radní chystají slavnostní spuštění provozu elektrárny. „To jsme naplánovali už na konec školního roku. Ale aby se jej mohli zúčastnit i náměstci brněnského primátora, kteří jsou v zahraničí, odložili jsme jej asi do poloviny července,“ pověděla starostka.