Nový Malín

Instalovaný výkon: 4.81 kWp, dostavěno dne: 2009-09-06. Další reference zde.

Nový Málín- majitel této fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE) má na střeše hned  26 ks solárních panelů ALEO S16 185 Wp, které této solární elektrárně dávají výkon 4,81 kWp.
Instalace byla v tomto případě prováděna na  rodinném domě.  Střecha byla z betonové tašky s výškou okapu cca 3 m od země, proto nebylo potřeba horolezecké výzbroje. Přístup na střechu a manipulace díky nižší výšce byla v celku rychlá a jednoduchá. Technické zázemí FVE bylo vybráno v garáži, kde je jednak dostatečné chladno a také tam nikomu nebude překážet. Na instalaci bylo použito standartní množství kabelu, cca 200 m vodiče Solar Flex 4 mm. Tento kabel byl zvolen proto, že vzdálenost mezi FV panely a střídačem není velká a tudíž by nemělo docházet k úbytku napětí.  Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a  k prostupu do garáže byl použit prostup ve stropě. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek a to konkrétně HK 1. Tyto kotevní háky se šroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe. Na ně je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
Montáž a propojení 26 ks fotovoltaických panelů ALEO S16 185 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Všechny tyto montážní prvky a spoustu jiných najdete na nšem webu v sekci E-SHOP. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny ke střídači SolarMax 6000S. Tento střídač je dále propojen kabelem do FV rozvaděče RD 1, který je pak napojen na síť AC vedení. Montáž se chýlí ke konci, připevňuje se poslední panel a už zbývá jen naprogramovat střídač a je  hotovo! Ke střídači byl v tomto případě připojen datový kabel a zapojen k PC, který monitoruje stav a výkon FVE.

Další foto:

Na zprovoznění statistiky se pracuje.
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019