Hodslavice

Instalovaný výkon: 16 kWp, dostavěno dne: 2012-10-26. Další reference zde.


Hodslavice

 
Tato FVE je  postavena jako tzv. PŘÍMÁ DODÁVKA.
Tato varianta má své výhody jako například vyšší výkupní ceny elektřiny, ale skýtá i své úskalí jako třeba zřízení nové samostatné přípojky Tato varianta vhodnější pro FV parky a domy ve kterých se nebydlí a tudíž tam není požadavek na spotřebovávání elektřiny pro potřeby domu (varianta zelený bonus).
  Zřízení přípojky k FVE proběhla při instalaci elektrárny naší firmou.
Na rodinném domě jehož střecha si o to vyloženě říkala byla namontována nosná konstrukce.
Střecha dnes nese 64 ks solárních článků ReneSola 250 Wp, které dávají FVE výkon 16 kW. 
  Střecha byla z betonové tašky. Na instalaci bylo použito větší množství kabelu Solar Flex 4 mm. Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a prostup pod střechu snadný. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, které jsou k zakoupení v sekci E-SHOP.  Do tašek, které se musely na místě upravit se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe ukotvovací háky HK 1. Na tyto ukotvovací háky je pak připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
  Montáž a propojení 64 ks fotovoltaických panelů ReneSola 2500 Wp se provedla na již připravenou konstrukci NP 2. Krajní panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny  pro připojení ke střídači SMA Tripower 17000 TL. Tento střídač je dále propojen kabelem  s rozvaděčem RD 3, který je pak napojen na rozvodnou soustavu místního dodavatele elektřiny. Zbývá jen naprogramovat střídač a je hotovo!

A makat za majitele elektrárny, už bude jen to Sluníčko.

A  HLAVNĚ: "SLUNÍČKO SLOŽENKY NEPOSÍLÁ" !!!!  :-)

Další foto:

Na zprovoznění statistiky se pracuje.
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019