Čejkov u nového Rychnova

Instalovaný výkon: 29.7 kWp, dostavěno dne: 2009-09-27. Další reference zde.

Čejkov u nového Rychnova- FVE o výkonu úctyhodných 29,7 kW, které dává tento výkon 132 panelů Sunpower 225 (panely s nejvyšším výkonem v ČR). Instalace tentokráte byla na dvou střechách současně a proto probíhala trochu déle než je normálně zvykem. Instalace byla rozdělena do několika etap. Nejprve byly nainstalované kotevní háky HK1, které jsou ukotveny do konstrukce první střechy z pálené tašky.
Nosná konstrukce na taškové střeše se skládá z  Imbus M8 x 40 a matice pro NP 2,  nosného profilu NP2 přichyceného šrouby OS M 10+L maticí. 
Další etapou byla instalace panelů Sunpower 225 Wp. Kraje panelů jsou uchyceny KRAJ 46 (krajovka pro tento druh panelů) a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. 132 ks solárních panelů Sunpower 225 Wp  je pak zapojeno do několika sérií a  svedeno kabelem Solar Flex 4 mm, který je připojen ke dvěma střídačům Fronius IG Plus 150. Střídače jsou zapojeny do FVE rozvaděče RD 3 a ten pak dále na AC síť.
Druhá střecha byla pokrytá vlnitým eternitem. Tento druh střechy si žádá trochu jiný způsob uchycení nosné konstrukce do střechy.
Zde není možné použít kotevní háky HK1/2. Na tuto krytinu se instalují kotvící kombivruty M10 x 160 a redukce O-D. Dále je již instalace podobná jako v prvním případě.
Všechny tyto konstrukční prvky, panely a elektro zařízení naleznete na našem webu v sekci E-SHOP.
Dokončení instalace zbývajících panelů a jejich dozapojení, naprogramování střídačů, nastavení ochran a předání novým majitelům proběhlo.
Tímto je instalace elektrárny hotová a nám nezbývá než popřát: co nejvíc slunečných dnů !!

 

Další foto:

Na zprovoznění statistiky se pracuje.
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019