Bystrovany

Instalovaný výkon: 4.48 kWp, dostavěno dne: 2009-08-15. Další reference zde.

Bystrovany - instalace této fotovoltaické elektrárny o výkonu 4,48 kW probíhala na eternitové střeše jedné tamní hospodářské budovy.
Jednalo se o střechu, která byla pod etrnitem pokrytá deskami.
Nosnou konstrukci drží kombi vruty s redukcí O-D určené pro tento druh střechy. Na tyto šrouby je uchycena Al konstrukce z profilu NP2, která nese samotné solární články. V této instalaci bylo použito 16 panelů SUNTECH 280 Wp. Panely jsou na nosnou konstrukci  přišroubovány: na začátku každé řady úchyty KRAJ 50 a mezi jednotlivými články je  úchyt SPOJKA 50.
Všechny tyto kotvící prvky drží pomocí kotvících nerezových Imbus M8x40 s maticí pro NP 2. Solární panely SUNTECH 280 Wp jsou propojeny do sérií a svedeny pomocí DC kabelu Solar Flex 4mm ke střídači SOLARMAX 6000S. Tento střídač je potom propojen přes FV rozvaděč RD 1, který se napojil na stávající rozvod AC v domě. Všechny tyto konstrukční prvky a mnoho dalších naleznete na našich stránkách ve složce E-SHOP. Dále následovalo naprogramování střídače na hodnoty dané pro místní podmínky, nahození jističů a elektrárna může vyrábět a vydělávat.

Další foto:

Statistiky nainstalovaných střídačů

podrobná statistika

podrobná statistika

podrobná statistika

podrobná statistika

podrobná statistika

Na zprovoznění statistiky se pracuje.
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019