Bruntál

Instalovaný výkon: 7.74 kWp, dostavěno dne: 2010-03-04. Další reference zde.

Bruntál- majitel této fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE) má na střeše hned  36 ks solárních panelů SUNPOWER 215 Wp, které této solární elektrárně dávají výkon 7,74 kWp.
Instalace byla v tomto případě prováděna na  rodinném domě.  Střecha byla z pálené tašky s výškou okapu cca 4 m od země. Technické zázemí FVE bylo vybráno v technické části domu nedaleko garáže, kde je jednak dostatečné chladno a také tam nikomu nebude překážet. Na instalaci bylo použito standartní množství kabelu Solar Flex 4 mm. Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a  k prostupu do místnosti s technickým zázemím FVE byl použit prostup přes zeď a poté stoupačka po fasádě domu k panelům. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, které lze zakoupit i samostatně v sekci E-SHOP. Kotevní háky HK 2 se šroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe. Na ně je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
Montáž a propojení 36 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER 215 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 46 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny ke střídači Fronius IG 100 Plus. Tento střídač je dále propojen kabelem do FV rozvaděče RD 3, který je pak napojen na síť AC vedení domu. Montáž se chýlí ke konci, připevňuje se poslední panel a už zbývá jen naprogramovat střídač a je  hotovo!

Další foto:

Na zprovoznění statistiky se pracuje.
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019