Česká města si půjčují stovky milionů na solární elektrárny

Přidáno na server: 2010-06-10 19:29:51, počet zobrazení: 2277, zdroj: http://byznys.lidovky.cz/ceska-mesta-si-pujcuji-stovky-milionu-na-solarni-elektrarny-prm-/statni-pokladna.asp?c=A100526_224543_statni-pokladna_glu. Další novinky zde.

Obří půjčku 300 milionů korun si právě v těchto dnech s bankami dojednává sotva patnáctitisícové Ústí nad Orlicí. Do konce roku za ně chce postavit vlastní solární elektrárnu a začít vydělávat na vysokých výkupních cenách. Podobně uvažují i další obce v České republice.
Obří půjčku 300 milionů korun si právě v těchto dnech s bankami dojednává sotva patnáctitisícové Ústí nad Orlicí. Do konce roku za ně chce postavit vlastní solární elektrárnu a začít vydělávat na vysokých výkupních cenách. Podobně uvažují i další obce v České republice. "Pro nás je to přitažlivé ze dvou důvodů. Jednak je to čistá energie a pak je to samozřejmě příjem pro město. Jen za loňský rok jsme kvůli krizi vybrali o 19 milionů méně než o rok předtím a myslím, že je mou povinností zajistit městu nějaké zdroje," uvedl starosta Ústí nad Orlicí Richard Pešek.
Po soukromých investorech se tak do českého solárního boomu zapojily i města a obce, které si chtějí urvat svůj díl z vysokých dotací sluneční energie před změnou pravidel chystanou na konec letošního roku. Pokud totiž výstavbu stihnou včas, budou pro ně současné ceny platit i v budoucnu.
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019